Classificacions

CAMPIONATS DE CATALUNYA UNIVERSITARIS 2015 (esports d’equip)

Futbol 7 femení: 1r.UVic 2n.UdG
Rugbi 7 femení: 1r.UB  2n.UdL  3r.UdG
Rugbi 7 masculí: 1r.UPC  2n.UdG  3r.UB
Futbol Sala femení: 1r.UPF  2n.URL
Futbol Sala masculí: 1r.UVic  2n.URL
Bàsquet femení: 1r.UB  2n.UdG
Bàsquet masculí: 1r.UB 2n.UdG
Handbol femení: 1r.URV  2n.UdL
Handbol masculí: 1r.UPC  2n.UdG
Volei femení: 1r.UAB  2n.UDG
Volei masculí: 1r.URL  2n.URV
Futbol 11 masculí: 1r.UdL  2n.UVic
Volei platja masculí: 1r.URL  2n.UAB
Handbol platja femení: 1r.UAB 2n.UPF
Handbol platja masculí: 1r.UB 2n.UPC
Futbol platja femení: 1r.UPF 2n.UAB
Futbol platja masculí: 1r.UdL 2n.UdG
Volei platja femení: 1r.UAB  2n.UPF

 

 

CAMPIONATS DE CATALUNYA UNIVERSITARIS 2015 (individuals)

21/02/2015   TAEKWONDO

-49kg Fem. Elena Castellano (UB) / 2a Raquel Rodríguez (UB) / 3a Laura Barrio (UB)
-53kg Fem. 1a Zaira Rivera (UB) / 2a Judith Baeta (UPF)
-57kg Fem. 1ra Gibeth Gallego (URV)/2na Tania Celeiro(UB)/3ra Yaiza Pons (UPC)
-62kg Fem. 1ra Beatriz Druan (UVic) / 2n Jesica Boada (UB) / 3r Ana Clua (UB) -67kg Fem. 1r Nicole Marquez (UVic) / 2n Angela Molina (UB)
-73kg Masc. 1r Mariona Leyes (UAB) / 2n Noemí Catalina (UdL) / 3r Andrea   Duran (UB)
+81kg Masc. 1r Daniel Buendía (UAB) / 2n Daniel Martinez (UPF) / 3r Óscar Meire (UB)
-54kg Masc. 1r Raul David (UAB) / 2n Alejandro Juarez (UPF)
-58kg Masc. 1r Alex Falgas (UAB)/2n Erik Perez(UB)/3r Alvaro Yegros (UB) i Fernando Delgago (UB)
-63kg Masc. 1r Alex Egea (UB) / 2n Cristian Soto (UPC) / 3r Borja Rios (UAB) – Kevin Hernandez (UAO)
68kg Masc. 1r Moises Olmedo (UAB)
-74kg Masc. 1r Rafael Duran (UdL) / 2n Sergio Alvarez (UPC) / 3r Xavier Caballero  (UdG) -87 kg Masc. 1r Chang Yong (UB) / 2n Mario Escolano (UPF) / 3r Hector Martin (UPC)

 

28/02/2015  NATACIÓ

4×50 m. lliures fem. 1eres  MIREIA PRADELL, SONIA ARROYO, ANDREA LOPEZ , JUDIT PASCUAL (UB)/ 2nes MIREIA BAIGES, ANNA COCOSTEGUI, SANDRA RUBIO, LAURA LOPEZ  (URV)/ 3eres CRISTINA NOGUEROLES, ESTER CALLEJA, PAULA BURGUES, LAIA SALA (UAB)
4×50 m. lliures masc.  1ers ERIC RODRIGUEZ ,  AITOR MARC GUMIEL, POL DOMENECH, JOAN ORTEGA (UB) / 2ons DAVID RODRIGUEZ,  DANIEL MOR,  MARC DOMINGO, POL CANTO (UB) / 3ers ANTONIO RODRIGUEZ ,  MARC FERRATER, JOSEP MERCADAL, JOAN BALLESTER (UAB)
50m esquena individual fem. 1a Mireia Pradell (UB) / 2a Andrea Lopez (UB), Laia San Jose (UB)
50m esquena individual masc. 1er Pol Domenech(UB) /  2on Aitor Marc Gumiel(UB)/  3er Joan Ortega (UB)
100m braça ind. fem. 1a Laura Lopez  (URV)/ 2a Mariona Bosch (URL) /  3a Gisela Donaire(UB)
100m braça ind. masc. 1er Alberto Puig  (URL)/ 2on  Raimon Bosch (URL) /  3er Carlos Lopez (UB)
50m lliures ind. fem  1a  Noelia Reguart (UPF)/  2a  Anna Cocostegui (URV)/  3era Sandra Serrat (UPC)
50m lliures ind. masc. 1er Albert Filella (URV)/ 2onMarc Domingo(UB)  / 3er David Rodriguez (UB)
100m papallona ind. fem.  1aCarla Campo (URL) / 2a Judit Pascual (UB)/ Sonia Arroyo(UB)
100m papallona ind. masc.  1er Albert Puig (URL) /  2n Joan Ballester (UPC) / 3er Carlos Cumplido (UAB)
100m estils ind. masc.  Daniel Mor (UB)/ 2n Hector Cortijo (UAB)/ 3er Carlos Gallardo (UPF)
4×50 estils fem. 1eres ANDREA LOPEZ ,GISELA DONAIRE , JUDIT PASCUAL,MIREIA PRADELL (UB) / 2ones JORDINA BALLESTÉ , LAURA LOPEZ, MIREIA BAIGES,ANNA COCOSTEGUI (URV) / 3eres ANNA SENTIS, LAIA SALA ,CRISTINA NOGUEROLES , PAULA BARGUES (UAB)
4×50 estils masc.  1ers JOAN ORTEGA , POL CANTO , POL DOMENECH ,AITOR GUMIEL (UB) / 2ons ERIC RODRIGUEZ , ALBERTO GARRIDO , DANIEL MOR , MARC DOMINGO (UB) / 3ers ANTONIO RODRIGUEZ , JOAN BALLESTEROS , JOSEP MERCADAL , MARC FERRATER (UPC)
100m esquena ind. fem.  1a Mireia Pradell (UB)/ 2a Andrea Lopez (UB)/ 3a Joana Mercadal (UB)
100m esquena ind. masc. 1er Joan Ortega (UB) / 2n Alex Carreras (UPC)/ 3er Eduard Espuny (UPF)
50m braça ind. fem. 1a Laura Lopez  (URV)/ 2a Noeli Reguart (UPF) / 3a Mariona Bosch (URL)
50m braça ind. masc. 1er Raimon Bosch (URl) / 2n Carlos Lopez (UB)/ 3er Joan Ballester (UPC)
100m lliures ind. fem. 1a  Gisela Donaire (UB)/ 2a Mireia Pradell (UB)/ 3a Paula Burgues(UAB)
100m lliures ind. masc.  1er Albert Filella (URV) / 2n Aitor Gumiel (UB) / 3er Pau Garcia (UAB)
50m papallona ind. fem. 1a Carla Campo (URL)/ 2a Judit Pascual(UB)/ 3a Sonia Aroyo(UB)
50m papallona ind. masc.  1er Albert Puig (URL), 2n Pol Domenech (UB)/ 3er Daniel Mor (UB)
400m lliures ind. masc. 1er Francesc Ros(UB) / 2n Pau Garcia (UAB)/ 3er Carlos Gallardo (UPF)
100m estils ind. fem. 1a Odena Vilalta (UdL)/ 2a Laura Perez (UPC), 3a Laura San Jose (UB)
6×50 lliures mixt   1ers AITOR GUMIEL , POL DOMENECH , ERIC RODRIGUEZ , MIREIA PRADELL ,ANDREA LOPEZ , JUDIT PASCUAL (UB) / 2ons DANIEL MOR ,JOAN ORTEGA , POL CANTÓ ,GISELA DONAIRE ,SONIA ARROYO,JOANA MERCADA (UB) / 3ers  MIREIA BAIGES , YERAY AGUNDEZ, ANNA COCOSTEGUI, GUILLEM JUDAL , LAURA LOPEZ ,ALBERT FILELLA (URV)

 

28/02/2015  KÀRATE

Kata Fem. 1a Ana Patricia Jurado (UdG) /  2a Nermin Koubiss (UB)  / 3a  Sara Ortiz (UdG) i Dafne Cepeda (UPF)
-50kg Fem. 1a  Marta de Sande (UAB)/ 2a Sara Ortiz(UdG)
-55kg Fem. 1a Eva Albors (UVic) / 2a Meritxell Pera(UdG)  / 3a Nermin Koubiss (UB) i Nuria Bardasco (UAO)
-68/+68kg Fem. 1a Judith Perez (UB) / 2a Anabel Hernandez (UNED)
Kata Masc. 1r  Jordi Vives (UB)/ 2n Yichi Zhang (UPC) / 3r Ferran Adamuz (UdG)
-67kg Masc. 1r  Alex Asna(URV) / 2n Unai Arias(UOC)/ 3r Jordi Vives (UB) i Antonio Joel Dominguez (UPC)
-75kg Masc. 1r  Marc Lort (UPC) / 2n Pedro Daniel Roman (UB)/ 3r Adrià Sarasibar (UPC) i Sadock Moumni (UAB)
-84kg Masc. 1r Yichi Zhang (UPC) / 2n Jose Joaquin (UNED) / 3r  Marcelo Yacupoma(UPC)
+84kg Masc. 1r Pau Borras(URV) / 2 Iago Lorenzo (UPC)

 

1/03/2015    CURSA 10KM I MITJA MARATÓ
10Km:
Masculí  1r Jose Ramon Rodriguez Palacin (Udl) / 2n Jorge de Andres Sanchez (UOC) / 3r Jordi Mesa Brosa (Uvic)
Femení  1era Elena Rabade  (UdL) / 2na Mari Carmen Oliva (UB) / 3era Mar Perpiña (URV)

21Km:
Masculí 1er Angel Serrat (UVic)/ 2on Xavier Nadal (URV) / 3er Pedro Gimenez (UOC)
Femení 1era  Cinta Golorons (UVic)/ 2na Gisela Sanchez (UdL)

 

5/03/2015   ESCACS (Barcelona)  
1r Jordi Coll Ortega / 2n Antoni Gallego Bergada / 3r Sergi Subirats Ruiz

 

15/03/2015   MARATÓ (Barcelona)  
Masculí  1r  Pau Vergés Samitier (UPF) / 2n Xavier Nadal Mestre (URV) / 3er Guillem Segura Arnau (UdL)
Femení  1a Cinta Golorons Mesa (UVic) / 2a Laura Jódar (UAB) / 3a Mari Carmen Molina (UB)

 

19/03/2015   GOLF  (Sant Cugat del Vallès)  
1er Sebastià Casanella Martinez (URL) / 2n Joan Tombas Perez (UOC) / Joe Atkinsson (UAO)
1era Marta Trillo Galindo (UPF) / 2na Claudia Santamaria Calvo (UPF)

 

22/03/2015  CURSA DE MUNTANYA DE BANYOLES (UDG)

 

26/03/2015  PÀDEL -Vic-(UVIC-UCC) 
1ers Gerard Francino i Anton Sans (URL) / 2ns Marc Alastuey i Eduard Vila (Udg) / 3ers  Santiago Soldevilas (UIC)– Marc Encinas i Lucas de Quadras – Ferran Insa (UB)
1eres Meritxell Deulofeu – Paula Torres (UdG) / Carla Bóveda – Alexia Moreno (UIC) / 3eres Blanca Julià – Maria Ubac (UAO) i Laura Fígols – Neus Fradera

 

27/03/2015   BÀDMINTON  (UAB)

DX: 1ers Guilem Duran – Blanca Lucas (UAB) / 2ons Raul Bola-Aitana Larregola(UB) / 3ers Carles Perez-Elena Olmos(UAB)
DF: 1eres  Paula Cots-Elena Olmos (UAB)/ 2ones Judit Botaya-Aitana Larregola (UdL/UB)
DM: 1ers Guilem Duran-Carles Perez (UAB) / 2ons  Julien Fabre-Noel Manero (UdG)
IF: 1a Blanca Lucas (UAB) /  2a Elena Olmos (UAB) / 3a Lara Lucas (UPF) i Paula Cots (UAB)
IM: 1er Guilem Duran (UAB) / 2on  Raul Bola (UB) / 3er  Noel Manero (UdG) i  Carles Perez (UAB)

 

28/03/2015  JUDO -Esports UB-(UB)

-57kg Fem. 1a  Anna Mercader (UPC)/ 2a Roser Parellada (UB
-63kg Fem. 1a Marta Pujol  (UB)  / 2a Irune Ariño (UdG)
-66kg Masc. 1r  Eric Peña (UB)/ 2n Jordi Borrell (URV) / 3r Eduard Martinez (URL) i Toni Torra (URL)
-73kg Masc. 1r Diego Del Castillo (UB) / 2n Ignacio Alvarez (UAB)/ 3er Tofol Dauden (URV) i Angel Valls (UB)
-78kg fem. 1a Monica Español (UAB) / 2n Cristina Ortega (URL) / 3r  Yolanda Torres (UB)
-81kg Masc. 1r  Tomás Morales (UPF)/ 2n Jordi Xançó (UPC)/ 3rs Ferran Cabaño (UAB) i Anael Ruiz (UIC)
+100kg Masc. 1r Pablo Lorenzo (UPF) / 2n  Daniel Martinez (UB)/ 3r Ferran Guasch (UPC)

12/04/2015  DUATLÓ (Vic)
Individual masc. 1er Philipp Schwarzl (UPC)/ 2n Jordi Muela Castro (UPC) / 3er Sergi Liz Madrid (UPC)
Individual fem.  1a Andrea Victoria Santa Coloma (UOC)

 

12/04/2015  TENNIS TAULA
Individual masc.  1er Adrià Mallorquí (URL) / 2n Joaquín Pedemonte (UAO) / Albert Riera (UPC)
Dobles masc.  1ers  Aroa-Muñoz (URV) / Palau-Scapolan (UPF)

Del 14/04/2015 al 18/04/2015   TENNIS

Individual masc:  1er Roger Bentanachs (UB) / 2on Alex Didoni (UAO)/ 3er Alex Barreda (URV) i Carlos Pellejero (UB).
Individual fem:  1a Paula Torres (UdG) / 2a Lorena Ferrer (UPF) / 3a Elisabeth Pifarre (UdL) i Ana Recio(UPF)
Dobles:  1ers Vincent Ferrara-Thomas Ramos (UdG)  / 2ons Aritz Eceiza-Carles Rusiñol (UB)/ 3ers Manel Petez-Carlos Pellejero (UB) i Oriol Andrés –Marcial Andrés (UPF)

 

26/04/2015   BTT

Individual masc.  1er Marc Linares (UdG)/ 2n Albert Busquets (UOC)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CAMPIONATS DE CATALUNYA UNIVERSITARIS 2014 (esports d’equip)
Futbol 7 femení: 1r.UPF  2n.UdG
Rugbi 7 femení: 1r.UB  2n.UdL  3r.UdG
Rugbi 7 masculí: 1r.UdG  2n.UB  3r.UPC
Hoquei Patins mixt: 1r.UVic 2n.UPC
Futbol Sala femení: 1r.UPF  2n.URL
Futbol Sala masculí: 1r.UVic  2n.UPF
Bàsquet femení: 1r.UPC  2n.UB
Bàsquet masculí: 1r.UdG 2n.UB
Handbol femení: 1r.UB  2n.UPF
Handbol masculí: 1r.UPC  2n.URL
Volei femení: 1r.UdL  2n.UB
Volei masculí: 1r.UB  2n.UdL
Futbol 11 masculí: 1r.URL  2n.UdL
Waterpolo mixt: 1r.UPF 2n.UPC
Bàsquet 3×3 femení: 1r UdG 2n.URV
Bàsquet 3×3 masculí: 1r.UVic 2n.UPC
Handbol platja femení: 1r.UAB 2n.UB 3r.URV
Handbol platja masculí: 1r.UB 2n.UPC 3r.UdL
Futbol platja femení: 1r.UPF 2n.UB 3r.URV
Futbol platja masculí: 1r.UdL 2n.UdG 3r.UPF
Ultimate Frisbee: 1r. UPF 2n.UdG 3r. UB

CAMPIONATS DE CATALUNYA UNIVERSITARIS 2014 (individuals)

Lliga de curses a peu:
Categoria femenina: Jèssica Bonet Bonet (UB)
Categoria masculina: José Ramón Rodríguez Palacín (UdL)

01/02/14 Camp.Cat. Big Air (Snowboard).La Molina. UVic
1r Guillem Serna (UPC) / 2n Manel Maestre (URL)

16/02/14 10km de les Vies Verdes. Girona. UdG
1r Pau Moré (UPC) / 2n Josep Mª Codina (UdG) / 3r Daniel García (UPC)
1a Isabel Molina (UAB) / 2a Marina Cot (UOC) / 3a Mònica Domínguez (UdG)

16/02/14 Mitja Marató de les Vies Verdes. Girona. UdG
1r Rafael Tarradas(UdG)/2n Gerard Guillamet(UdG)/3r Gerard  Sanroma(URL)
1a Aurora Valls (UB)

16/02/14 30km de les Vies Verdes. Girona. UdG
1r Albert Serra (UdG) / 2n Andreu Parés (UPC) / 3r Xavi Vila (UOC)
1a M.Carmen Rueda (UAB)

16/02/14 Marató de les Vies Verdes. Girona. UdG
1r Marc Gispert (URL) / 2n Xavier Villasevil (UdG) / 3r Vidal Merino (UOC)
1a Olga Villazan (UPF)

01/03/14 Judo. Barcelona. UB
-52kg Fem. 1a Anna Mercader (UPC) / 2a Miriam Rosado (UB) / 3a Aleksandra Skorupinska (UOC)
-63kg Fem. 1a Marta Pujol (UB) / 2a Miriam Pané (UdL) / 3a Ana Elguea (UAB)
-60kg Masc. 1r Edu Martinez(URL)/2n Cristian Barrientos(UPC)/3r Xavier Juanola(UdG)
-66kg Masc. 1r Èric Peña (UB) / 2n Hèctor Andreu (UB) / 3r Miquel Paytubí (UPC)
-73kg Masc. 1r Oscar Lòpez (UVic) / 2n Oriol Piqué (UPF) / 3r Marc Raventós (UB) 3r Sergi Garcia (URV)
-81kg Masc. 1r Tomás E. Morales (UPF) / 2n Alan Ruiz (UAB) / 3r Ferran Cabañó (UAB) – 3r Mikel Contreras (UAB)
+81kg Masc. 1r Daniel Buendía (UAB) / 2n Daniel Martinez (UPF) / 3r Óscar Meire (UB)

02/03/14 10km Cambrils. URV
1a Elena Padilla (UAB) / 2a Claudia Nou (UdL) / 3a Elena Rábade (UdL)
1r Jose Ramon Rodriguez (UdL) / 2n Pol Blas (UB) / 3r Jordi Mesas (UVic)

02/03/14 Mitja Marató Cambrils. URV
1a Jessica Bonet (UB) / 2a Gisela Sanchez (UdL)
1r Sergi Mateu (UdL) / 2n Jose Javier Monton (URV) / 3r Jordi Ribé (UOC)

06/03/14 Pitch and Putt. Mas Gurumbau. Taradell. UVic (anul.lat)

06/03/14 Escacs. Club Escacs Ateneu Colon Barcelona. UPF
1r Sergi Subirats (UPF) / 2n Jordi Triadú (UPF) / 3r Miquel Sierra (UAB)

08/03/14 Karate. Poliesportiu UPC Barcelona. UPC
Kata Fem. 1a Patricia Jurado (UdG) /  2a Maria Margarita (UB) / 3a Erica Muñoz (UB)-Sara Ortiz (UdG)
-50kg Fem. 1a Marta de Sande (UAB) / 2a Sara Ortiz (UdG)
-55kg Fem. 1a Maria Pérez (UdL) / 2a Núria Bardasco (UAO) / 3a Maria Margarita (UAB)
-61kg Fem. 1a Noemí Mora (URL) / 2a Hajar el Mansouri (UB) / 3a Dafne Cepeda (UPF)-Immaculada Peña (UdL)
-68/+68kg Fem. 1a Anabel Hernández (UAB) / 2a Erica Muñoz (UB)
Kata Masc. 1r Aitor Pérez (UPC) / 2n Jordi Vives (UB) / 3r Luis López (UOC) i Eduardo González (UAB)
-67kg Masc. 1r Alex Asna (URV) / 2n Albert Pabon (UB) / 3r Cristian Muñoz (URV)-Adrià Sarasibar (UOC)
-75kg Masc. 1r Sadok Moumni (UAB) / 2n Luis Lópex (UOC) / 3r Luis Torres (UPC)
-84kg Masc. 1r Yichi Zhang (UPC) / 2n Alex Mendoza (UOC) / 3r Cristian Gómez (UPF)
+84kg Masc. 1r Pau Borras (URV) / 2 Alex Cilleros (UAB)

09/03/14 BTT. Poliesportiu El Tancat. El Vendrell. UOC
26km – 1r David Garcia (UOC)
38km – 1r Gerard Perez (URV) / 2n Oriol Gasa (UdL) / 3r Fran Oteo (UAO)

14/03-15/03/14. Raid d’Aventura. Caldes Malavella. UdG (anul.lat)

15/03/14 Taekwondo. Poliesportiu de la UPC. Barcelona
-53kg Fem. 1a Zaira Rivera (UB) / 2a Judith Baeta (UPF) /3a Luna Sierra (UPC) i Èlia Ferragut (URL).
-57kg Fem. 1a Clara Gràcia (UB) / 2a Marta Fortis (UB)
-62kg Fem. 1a Gibeth Gallego (URV) / 2a Élia Paulo (UIC) / 3a Sandra Rodríguez (UVic) i Melisa Sánchez (UVic).
-67Kg Fem. 1a Beatriz Duran (UVic) / 2a Àngela Molina (UB)
-73Kg Fem. 1a Noemí Catalina (UdL) / 2a Lídia Bravo (UdG) / 3a Andrea Duran (UB)
+73Kg Fem. 1a Mariona Leyes (UAB) / 2a Berta Paulo (UIC)
-63Kg Masc. 1r Arnau Gallardo (UB) / 2n Kevin Hernández (UAB) / 3r Àngel Giner (UdL)
-68Kg Masc. 1r Adrián Medinilla(UdG)/2n Fco.Javier Sánchez(UB)/3r Marc Rubio(UPC) i José Manuel Rodriguez (UB).
-74Kg Masc.1r Kenneth González(URL)/2n Albert Obradors(UPC)/3r Sergio Álvarez(UPC)
-87kg Masc. 1r Mario Escolano(UPF)/2n Héctor Martín(UPC)/3r Sergio González(UPC) i David Balash(UAB).
+87kg Masc. 1r Joel Catalina (UdL) / 2n David Prados (UPC)

16/03/14 Marató de Barcelona. UPF
1r Francisco Javier Castro (UOC) / 2n Pau Vergés (UPF) / 3r Joan Marc Ramos (UB)

18/03/14 Pàdel. Tarragona. URV
1es UB(Carla Mendez/Meritxell Deulofeu) 2es URL(Anna Panadès/Laura Tamarit)
1rs URV2(Anton Sans/Gerard Francino) 2ns URV1(Jordi Vázquez/Carlos Belles)

22/03/14 Volei platja. Club Natació Barcelona. URL
Volei Platja Femení:
1es UPC1 (Alejandra Alonso/Carla Romagosa) 2es UdL (Montse Caman/Anna Torres) 3es UPC2 (Ruth Corominas/Rut Esparre)
Volei Platja Masculí:
1rs UPC1 (Joan Martí Amengual/Hector Gallardo) 2ns UdL1 (Antoni Ferragut/Joan Marc Peris) 3rs UAB1 (Jonathan Castañeda/Sergio Jiménez)

23/03/14 Tennis Taula. Tarragona.URV
Indiv.fememí:  1a Marta de la Vega(UPC)  2a Paula Terrado(UdL).
Individual masculí:  1r Jordi Latorre (UdL)  2n Sergi Molist (UVic)  3r Marc Lanchon (UB)
Dobles mixtes:  1rs Ignacio de la Vega i Marta de la Vega (UPC)
2ns Jordi Latorre i Paula Terrado (UdL).
Dobles masculí:
1rs Ignasi Arranz i Sergi Molist (UVic)
2ns Guillem Solé i Ricard Gómez (UdL)
3rs Jordi Palau i Roger Vera (UPF)

26/03/14 Golf. Club de Golf Sant Cugat. UIC
1a Marta Trillo (UPF) / 2a Marta Farres (UB) / 3a Ariadna Tombás (UIC)
1r Jordi Panés (URL) / 2n Joan Tombas (UOC) / 3r Eric Puig (UB)

02/04-05/04/14 Tennis. Barcelona. UIC
Individual femení:  1a Paula Torres (UdG) / 2a Mar Llobet (UB)
Individual masculí:  1r Roger Perez (UB) / 2n Jeremias Lima (UB)
Dobles masculí:  1rs Pellejero-Perez (UB) / 2ns Rusiñol-Santacreu (UB) / 3rs Arjona-Floimayr (URV)

06/04/14 Duatló Ciutat de Vic. UVic
1r Oscar Martinez (URV) / 2n Adrià Brunet (UVic) / 3r Juan Bilbao (UPC)

06/04/14 Bàdminton. UAB
Dobles Masculí:
1rs Raul Bola/Rishi Malhotra (UB) / 2ns Luis Ramirez/David Valles (UdL) / 3rs Albert Galbany/Erik Rodriguez (UOC) / 4ts Carlos Belles/Jordi Vazquez (URV)
Dobles Mixt:
1rs Elena Olmos/Guillem Duran (UAB) / 2ns Paula Cots (UOC)/Alvaro Domec (UAB)
Individual Masculí:
1r Arnau Duran (UPC) / 2n Guillem Duran (UAB) / 3r Rishi Malhotra (UB)
Individual Femení:
1a Elena Olmos (UAB) / 2a Lara Lucas (UPF) / 3a Paula Cots (UAB)

06/04/14 Atletisme. Pistes Can Dragó. BCN.UPF
Resultats Atletisme

100m llisos: 1r Sergi Tomàs (UB)/2n Jordi Anguera (URV)/3r Ivan Tamarit (URV)
200m llisos: 1r Sergi Tomàs(UB)/2n Eduardo Montejano(UdL)/3a Ivan Tamarit(URV)
400m llisos: 1r Guillem Valls(UPF)/2n Alfredo Orts(UPF)/3r Mohamed Azanay(UB)
800m llisos:1r Mohamed Azanay(UB)/2n Albert Nogueras(UPC)/3r Victor Sainz(UdL)
1500m llisos:1r Daniel Álvarez(UB)/2n Sergi Beltran(UdL)/3rAlbert Nogueras(UPC)
5.000m llisos: 1r Alfred Coma(UAO)/2n Aniol Collado-Roura(UB)/3r Dani Gallart(UAB)
10.000m llisos: 1r Aniol Collado-Roura(UB)
5.000m marxa: 1r Adrià Galín (UAB) / 2n Pau del Pozo (UB)
110m tanques: 1r Pol Carrera (UPF) / 2n Adrià Duran (UdG) / 3r Daniel Duran (UdG)
400m tanques: 1r Xavier Carrión (UB)/2n Samuel Carnicero (UAB)/3r Roberto Tello(UAB)
3.000m obstacles: 1r Marc Saez (UPC)
Salt amb perxa: 1r Marc Vela(UB) / 2n Vicent Fabra(URL)
Salt alçada: 1r Roger Ribó (UPC)
Salt llargada: 1r Àlex Codina(UAB) / 2n Juan Merino (UAB)
Triple salt: 1r Daniel Sánchez(UAB)/ 2n Àlex Codina(UAB)/ 3r Carlos Martínez(UPF)
Llançament pes: 1r Javier Barrera (UPF)
Llançament javelina: Guillermo Laguna (UdL)
Llançament disc: 1r Jaume León Fernández(UB)/2n Javier Barrera(UPF)/3r Adrià Galín(UAB)

100m llisos: 1a Cristina Lara (UB)/2a Cristina Ferrándiz(URL)/3a Laia Gil(UB)
200m llisos: 1a Cristina Lara (UB)/ 2a Laia Gil(UB)/ 3a Gemma Rozas(UAB)
400m llisos: 1a Laura Alonso(UB) / 2a Mar Mesa(UPF)/ 3a Beatriz Maria Oliver (UB)
800m llisos: 1a Laura Alonso(UB) / 2a Ingrid Pino(URV) / 3a Noelia Medina(UPC)
1500m llisos: 1a Marina Gerrero(UdG)/ 2a Carol Pardo(UPC) / 3a Carla Merayo(UPF)
5000m llisos: 1a Cerasela(Udl) / 2a Andrea Piñera(UPF) / 3a Sofia Melissa Limón(UPC)
5000m marxa: 1a Anna Galín(UAB) / 2a Aloma Vives(URL) / 3a Esther Montaner(UdL)
100m tanques fem.: 1a MªÁngeles Fuentes (UAB)/2a Paula Martínez(UB)/3a Núria Torrademe (URV)
400m tanques fem.: 1a Alba Casanovas(Udl)/2a Maria Serrat(UVic) /3a Nadia Tolos(UPC)
3000M obstacles fem.: 1a Mercè Barris (UPC)
Salt amb perxa: 1a Cora Salas (UAB)
Salt llargada: 1a Elena Llobera(UdL)/ 2a Elisa Laguna(URV)/ 3a Jenny Serra(UB)
Salt d’alçada: 1a Irati Larrañaga (UAB)
Triple salt: 1a Irati Larrañaga(UAB)/2a Anna Ruiz(UPF)/3a Cristina Defez(UAB)
Llançament pes: 1a Anna Ruiz(UPF)/2a Raquel Pleguezuelos(URV)/3a Marina Tibau(URV)
Llançament disc: 1a Sandra Quintanilla(UVic)
Llançament javelina: 1a Raquel Pleguezuelos (URV)
Llançament Martell: 1a Sandra Alvarez(URV)/2a Raquel Pleguezuelos(URV)/3a Núria Gómez(URV)

13/04/14 10km Cursa de Bombers. Barcelona. URL
1a Sheila Avilés (UdL) / 2a Laura Camps (UB) / 3a Aïda Solà (UdL)
1r Marcos Garcia (UOC) / 2n Manuel Salvador (UB) / 3r Adrià Navarro (UAB)

01/05/14 Orientació. UAB
1a Ludmila Fuster (UPC) / 2a Aida Urgell (UAB) / 3a Anna Torrent (UdL)
1r Marc Serrallonga (UPC) / 2n Pau Llorens (UB) / 3r Pau Acedo (UAB)

17/05/14 Escalada en bloc. La Salle. Barcelona. URL
1r Tomeu Llompart (UVic) / 2n Lluís Saló (UB) / 3r Eduard Moya (UB)

18/05/14 Mitja Marató de les Vies Verdes. Tarragona. URV
18/05/14 Marató de les Vies Verdes. Tarragona. URV

18/05/14 Cursa de Muntanya. Banyoles. UdG
– Llarga 42km
1r Jordi Cabrones (UdG) / 2n Quim Cassany (UPC) / 3r Marc Abelenda (UdG)
– Mitja 21km
1r Joaquim Mir (UB) / 2n Enric Serra (UdG) / 3r Josep Maria Codina (UdG)
– Curta 13km
1r Adan Casado (UdG) / 2n Ignasi Aliguer (UPC) / 3r Albert Planas (UB)
– Curta 13km Femení
1a Mar Martinez (UdG) / 2a Anna Llenas (UdG) / 3a Carla Omedes (UVic)

18/05/14 Cursa Popular Nou Barris. UPF
1a Alicia Conde (UB) / 2a Maria Conejero (UPF) / 3a Núria Cros (UAB)
1r José Ramón Rodríguez (UdL) / 2n Guillem Foucault (UPF) / 3r Pau Vergés (UPF)

22/06/14 Aigües Obertes. Tarragona. URV
1r José Javier Montón (URV)/2n Robert Casin (URV)/3r Francesc Carrillo (UdL)

20/07/14 Triatló d’Osona. UVic
1a Laia Pi Volta (UPF) / 2a Meritxell Figueras (UdG)
1r Àngel Serrat (UVic) / Jordi Muela (UPC) / Àlex Carreras (UPC)

Anuncis

Deixa un comentari

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Esteu comentant fent servir el compte WordPress.com. Log Out / Canvia )

Twitter picture

Esteu comentant fent servir el compte Twitter. Log Out / Canvia )

Facebook photo

Esteu comentant fent servir el compte Facebook. Log Out / Canvia )

Google+ photo

Esteu comentant fent servir el compte Google+. Log Out / Canvia )

Connecting to %s